– Kino na leżakach

Scheduled Aktualności Wydarzenia

Podobnie jak przed rokiem i dwoma laty, i jeszcze wcześniej, także i w te wakacje będzie można obejrzeć ambitne produkcje filmowe w kinie pod chmurką, na leżakach. Począwszy od połowy sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych z leżakami, kocykami, krzesełkami, ale przede wszystkim z dobrym nastrojem do oglądania seansów na północnej ścianie miejskiego domu kultury. O jakość artystyczną repertuaru zadbało kino PozaNova. Oto jak on się przedstawia:

 12.08 (sobota)
„Mężczyzna prawie idealny” –  komedia romantyczna
Henrik i Tone bardzo się kochają. Ich związek właśnie wkracza w nową fazę. Niedawno wprowadzili się do nowego mieszkania, kupili niezły samochód, a przede wszystkim spodziewają się pierwszego dziecka. Ale 35-letni Henrik przechodzi kryzys tożsamości. Z jednej strony, chce ignorować dorosłość i spędzać czas na wygłupach z przyjaciółmi. Z drugiej – musi wreszcie stać się mężczyzną i zadbać o Tone i dziecko. Niezdolność do wyrażania własnych emocji, a zwłaszcza nieumiejętność ich komunikowania, prowadzi Henrika do dziecinnego buntu, który staje się zagrożeniem dla jego relacji z Tone. Czy ten prawie mężczyzna wreszcie dojrzeje, czy też jego związek się rozpadnie?

18.08 (piątek)
„Dusze w niewoli”
, polski, prod. 1930, reż. Leon Trystan + muzyka na żywo w wykonaniu Waldemara Rychłego (założyciela i muzyka zespołu KWARTET JORGI), który zagra wraz z przyjaciółmi: Joanną Zielecką (flety) i Krzysztofa Kubasika (wiolonczela).
Młody malarz Ludwik Lachowicz, jedyny opiekun młodszej siostry Zosi i zniedołężniałego ojca, nałogowego alkoholika – boryka się ustawicznie z trudnościami, przeważnie natury finansowej. Chcąc kształcić siostrę i jako tako chronić ojca przed zgubnym nałogiem, zmuszony jest ciągle pożyczać pieniądze, to tu, to tam, najczęściej jednak u bogatego kolegi Sielskiego. Stając w obronie napastowanej siostry, Lachowicz związany zostaje w awanturę, wynikiem której jest jednostronny, niesprawiedliwy protokół, dyskwalifikujący Lachowicza jako człowieka honoru. Wycofanie się Sielskiego z konkursu pozwala Lachowiczowi zdobyć pierwszą nagrodę za obraz „Dusze w niewoli”. Między Lachowiczem, a fundatorką nagrody, Jadwigą, zawiązuje się węzeł sympatii, kończący się miłością. Na chwilę szczęście odwraca się od Lachowicza rozłączając go z ukochaną i przynosząc śmierć ojca. Czas koi wszystko. Jadwiga zrozumiała swój błąd, który pragnie naprawić. Wraca do Lachowicza, itd.

2.09 (sobota)
„Powrót do Montauk” – miłosny, obyczajowy
Pisarz Max Zorn, mężczyzna po sześćdziesiątce, w trakcie trasy promującej jego książkę w Nowym Jorku spotyka kobietę, której nigdy nie zapomniał. Wspólnie spędzają weekend. Minęło 17 lat od ich ostatniego spotkania. Czy jest jeszcze przed nimi wspólna przyszłość?

Wszystkie projekcje filmów oraz koncert odbędą się na skwerze przy budynku Miejskiego Domu Kultury. Początek godz.21.01 Wstęp wolny!

Do góry